KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13016134
nr 1301 6134
Sten Eklund
(1942-2009), Sverige
Färgetsning, Komposition. Signerad, numrerad 7/50, daterad -81. Handkolorerad etsning. Oramat löst blad. Motivet: 11x8 cm
Sten Eklund, svensk målare och grafiker född 1942 i Uppsala, död 2009 .
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
måndag 20 januari 2020
kl 18:58:23
800 kr
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
Sten Eklund
Läs mer om Sten Eklund